Pályázat: Nyelvi- és Hallás Központ, Zürich
Év: 2023
Építészet: Labsuit Architekten
Tájépítészet: Cyclus GmbH
Pályázat: új lakó- és ebédlő épületére, Nyelvi- és Hallás központ Zürichben
Irodánk a koncepcionálásban, tervfeldolgozásban és a vizuális megjelenítésben vállalt szerepet.
Nyílt projektpályázat általános tervezési szolgáltatások odaítélésére Wollishofenben egy lakó- és ebédlőcsoport épületének, valamint egy parkolóháznak a tervezésére, pályáztatására és megvalósítására.
Innovatív, fenntartható és gazdaságos, példaértékű projektet kerestünk. A hangsúly a sajátos városfejlesztési, építészeti, meglévő épületek kezelési követelményein, valamint a hallás- és beszédsérült gyermekek lakó- és ebédlő csoportépületének magas színvonalú megszervezésén van, akiknek egy része halmozottan fogyatékos, professzionalizmus és érzékenység.
A tervezett új épület a terület és kerület legdélnyugatibb részén található a főépület, a sportcsarnok és a Hesenloo iskolaépület együttes kiegészítéseként.
Az új épület függetlenségét a Hesenloo iskolaépülettől való távolság, a meglévő épületekhez mértanilag nem összefüggő térfogati beállítás és az épület letisztult formája biztosítja.
Az épület formája és a térfogat helytakarékos beágyazása a szituációba gazdaságos és fenntartható használatot tesz lehetővé az adott kontextusban, és ezáltal identifikációs helyet, mint hivatkozási pontot teremt a környezet magas felismerési értékű.
Az ellipszis geometriai formája lehetővé teszi, hogy a homlokzat minden oldalról egyenlő legyen. Ez előnyben részesíti a külső burkolat alacsony kitettségét az autópályával párhuzamosan, a nappali fény optimalizált felhasználását és az Uetliberg nevezetességre néző kilátást. A homlokzatot zajszigetelő loggiák egészítik ki, amelyek különböző külső referenciákat képeznek az elliptikusan kialakított bejáratra.
A rugalmas, felhasználássemleges alaprajz és tartószerkezet lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyedi és változatos alaprajzi változatokat és használati koncepciókat alkossanak.
A fejlesztés világos és emlékezetes, és a kiegészítő alaprajzi tervezéssel olyan szervezeti koncepciót mozdít elő, amely illeszkedik a „DeafSpace” megközelítésbe, egy nemzetközi projektbe, amelyet a fogyatékkal élők építészetének létrehozására fejlesztettek ki.
A standard padlók legkülső homlokzati rétege helyi ezüstfenyőből készült, nyomással impregnált és olajozott fazsaluzat. A hitelesség és a természettel való kapcsolat érzetét hivatott közvetíteni, és a tölgy parketta mellett a fa, mint építőanyag legszembetűnőbb alkalmazását jelenti.
A homlokzat előregyártott fa konstrukció, mely a keresztben laminált fa panelekből készült födémekhez csatlakozik.
A lakó- és ebédlőcsoport épülete a Minergie-P-ECO szabvány szerint épül fel.




